کار دانشجویی مجارستان

کار دانشجویی مجارستان

کار دانشجویی مجارستان

نویسنده خبر: علی بابایی

زبان : فارسی

دسته بندی :

ما در این مقاله قصد بر این داریم که به بررسی شرایط کار دانشجویی در کشور مجارستان بپردازیم و سوالاتی که در ذهن شما در خصوص کارکردن در مجارستان در حین تحصیل پیش می آید را توضیح دهیم. کار دانشجویی در کشور مجارستان و یا کسب درآمد در این کشور یکی از رایج ترین مباحثی است که بسیاری از افراد با آن مواجه می شوند. در این مقاله درباره کار دانشجویی در مجارستان توضیح داده شده است.

شرایط کار دانشجویی برای دانشجویان خارجی

در حقیقت شرایط کار دانشجویی برای دانشجویان خارجی و مهاجران خارج از اتحادیه اروپا متفاوت تر از افرادیست که در داخل اتحادیه اروپا قرار گرفته اند. معمولا سوالاتی نظیر: کار پاره وقت دانشجویی به همراه تحصیل در مجارستان چگونه است؟ قوانین کار دانشجویی به همراه تحصیل در اروپا چگونه است؟ اقدامات لازم برای انجام کار دانشجویی در مجارستان چیست؟ آیا امکان اخذ کار دانشجویی در کشور مجارستان وجود دارد؟ مدت زمان کار دانشجویی در نظر گرفته شده برای متقاضیان چقدر است؟ آیا دانشجویان از شرایط کاری مناسب برخوردارند؟

امکان انجام چه کارهایی برای دانشجویان در مجارستان وجود دارد؟ شرایط کار دانشجویی در نظر گرفته شده به چه صورت است؟ حداقل دستمزد در نظر گرفته شده برای متقاضیان چقدر است؟ چه کسانی قابلیت انجام کار دانشجویی در مجارستان را دارند؟ شرایط انجام کار پاره و تمام در مجارستان وقت چگونه است؟ و… در ذهن افراد تداعی می شود.

 کار دانشجویی در مجارستان

روزانه سایت ها و وبلاگ های مختلفی به انتشار اطلاعات متنوع در صفحات مجازی می پردازند؛ این در حالیست که برخی از این اطلاعات دانشجویان را گمراه می سازد و مسیر آنان را به بیراهه می کشاند. برای مثال شرایط اخذ کار و یا کار دانشجویی به همراه تحصیل در اروپا قوانین خاص خود را دارد و اطلاعات جامع و دقیق در این باره را تنها می توان در سایت های معتبر نظیر: سایت خود دانشگاه و سفارت پیدا کرد.

لذا پیشنهاد می گردد که برای کسب اطلاعات دقیق تر متقاضیان به وب سایت های رسمی (انگلیسی زبان) مراجعه نمایند و تنها به صفحات فارسی اکتفا نکنند.

ساعات کار دانشجویی در مجارستان

امروزه اغلب کشورهای اروپایی نظیر: سوئد؛ آلمان؛ اتریش؛ ایتالیا؛ فنلاند و بسیاری از دیگر کشورها شرایط ایده آلی را برای کار دانشجویی متقاضیان همزمان با تحصیل فراهم کرده اند. همانطور که می دانید میزان ساعات کاری در نظر گرفته شده با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت می باشد؛ برای مثال جهت تحصیل در مقاطع کارشناسی کار دانشجویی در حین تحصیل به میزان ۱۰ ساعت در هفته، در مقطع کارشناسی ارشد به میزان ۲۰ ساعت در هفته و گاها در مقطع دکترا به میزان ۳۰ ساعت در هفته مجاز و مقدور خواهد بود.


حتما بخوانید:شرایط اخذ ویزای کار در مجارستان


نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در مجارستان

پیشنهاد می گردد که برای یافتن کار دانشجویی پاره وقت؛ متقاضیان به تابلو و اعلانات موجود در دانشگاه ها و یا سایت های کاریابی مانند glassdoor.com و graduateland.com مراجعه نمایند. همانطور که در فوق ذکر شد؛ میزان ساعات کاری با توجه به مقطع تحصیلی می باشد که در کشور مجارستان برای هر ساعت کار دانشجویی؛ حداقل دستمزد در نظر گرفته شده معادل با 3 تا 5 یورو خواهد بود.

در واقع کار دانشجویی در کشور مجارستان موجب می گردد که دانشجویان یک سوم از هزینه های زندگی خود را پوشش دهند؛ لذا انتظار می رود افرادی که قصد مهاجرت به کشور مجارستان را دارند؛ نسبت به تامین هزینه های زندگی خود در سال اول تحصیلی آگاه باشند. همزمان با تحصیل در کشور مجارستان امکان کارکردن در مراکزی نظیر: کتابخانه ها؛ کافه ها؛ سالن های ورزشی؛ لابراتورها؛ بخش فروشگاه و رستوران دانشگاه و… برای دانشجویان فراهم می گردد.


مطالب مرتبط:مقایسه هزینه های زندگی مجارستان و ایران


اخذ اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

لازم به ذکر است که اغلب کشورهای اروپایی بعد از اتمام تحصیل چیزی در حدود شش ماه تا یک سال به شما فرجه می دهند تا در دوره ای که دوره اطمینان نامیده می شود بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا نمایید که در صورت وقوع این امر شما می توانید اقامت کاری اروپا را نیز دریافت نمایید.

در پایان این بحث متذکر می شویم که افرادی که قصد اخذ کار پاره وقت دانشجویی در حین تحصیل در کشور مجارستان را دارند و می خواهند اطلاعات جامعی نسبت به چگونگی اخذ اقامت دائم کشورهای اروپایی؛ مهاجرت به اروپای شرقی؛ راه های اخذ اقامت اروپا؛ شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در مجارستان؛ چگونگی اخذ ویزای کاری مجارستان و… کسب نمایند با مشاورین حقوقی و حقوقدانان مجرب ما در موسسه رهپویان راه تازه واقع در شیراز تماس حاصل نمایند.


در ادامه بخوانید:خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های مجارستان


 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حامیان راه تازه آیریک

09173089575 07191009575